Conetso Group

Conetso Group

Dział sprzedaży i marketingu

Outsourcing IT

Oszczędzaj czas i zasoby w swojej firmie dzięki usługom zewnętrznym

Galopujący rozwój w dziedzinie nowoczesnych technologii wymusza zarówno na małych, jak i większych firmach obsługę klientów także w sektorze IT. Nowe rozwiązania technologiczne mogą generować konieczność zatrudniania nowych pracowników lub wręcz otwierania nowych działów. Jest jednak inne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, zasoby oraz koszty – outsourcing IT. W poniższym wpisie wyjaśniamy, na czym to polega i dlaczego taki outsourcing może być świetną alternatywą dla Twojej firmy!

Częściowy outsourcing usług IT – jak to działa?

Outsourcing stał się w ostatnim czasie bardzo popularnym pojęciem w różnych branżach przemysłu, a w dziedzinie IT odgrywa szczególnie istotną rolę. Jest to bowiem nic innego jak sposób zarządzania i zlecania pewnych zadań i obowiązków zewnętrznej firmie po to, aby Twoi pracownicy mogli skupić się na tym, na czym znają się najlepiej. Firmy z zakresu usług informatycznych oferują zarówno pełny, jak i częściowy outsourcing IT. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom takiego rozwiązania.

Różne modele outsourcingu IT obejmują wydelegowanie poszczególnych zadań firmom z branży technologicznej, które mają w tej dziedzinie niezbędną wiedzę, doświadczenie i narzędzia. Częściowy outsourcing, jaki jest dostępny między innymi w ofercie CONETSO, daje Ci możliwość zadecydowania o obszarze usług, jakie powierzysz specjalistom od IT. W zakres obowiązków firmy zewnętrznej może wchodzić na przykład administracja serwerami, kopią zapasową czy siecią informatyczną. Może to być także kompleksowa obsługa całej infrastruktury informatycznej w Twojej firmie.

Czy outsourcing IT się opłaca?

Właściciele i menedżerowie firm mogą się zastanawiać nad opłacalnością outsourcingu IT w porównaniu do stworzenia własnego działu IT w przedsiębiorstwie. Porównując te dwie opcje, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

  • Koszty związane z rekrutacją pracowników. Stworzenie nowych stanowisk czy całego działu IT wiąże się z koniecznością rekrutacji nowych pracowników. Specjalistów od IT na rynku zaczyna jednak brakować, co przekłada się na ich wyższe wymagania finansowe, a co za tym idzie także wyższe koszty zatrudnienia. Outsourcing dostarcza Ci umiejętności specjalistów bez konieczności odprowadzania za nich składek ZUS czy regularnej pensji.

  • Koszty szkoleń i kursów. Branża IT jest niezwykle dynamiczna i nie pozwala stać w miejscu. Specjaliści muszą więc stale się kształcić i doszkalać, aby być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W przypadku outsourcingu ten koszt jest już wliczony w Twój miesięczny abonament i nie musisz się martwić o dodatkowe nieprzewidziane koszty.

  • Czas i przestrzeń. Do swojego rodzaju kosztów można także zaliczyć czas, zasoby i przestrzeń, jakie musisz poświęcić na stworzenie działu IT. Dodatkowe miejsca pracy czy sprzęt informatyczny to zaledwie część wymagań, które w przypadku outsourcingu kompletnie Cię nie interesują.

Koszty finansowe oraz inne warunki związane ze stworzeniem działu IT często znacząco przewyższają kwotę abonamentu lub zobowiązań wynikających z umowy z firmą outsourcingową. Czy jednak oprócz tego typu zysków możesz liczyć na jeszcze inne korzyści z wyboru takiego rozwiązania?

Stały dostęp do specjalistów i najnowszych technologii

Wiele firm decydujących się na outsourcing usług IT kieruje się także kwestiami innymi niż finansowe przy wyborze tego typu alternatywy. Jedną z takich kwestii jest stały dostęp do wsparcia specjalistów oraz do najnowszych technologii. Korzystając z usług zewnętrznej firmy, otrzymujesz dostęp do zespołu osób, które zrealizowały już niejeden projekt i które mają wysokie kwalifikacje do wykonania specjalistycznej ekspertyzy potrzeb Twojej firmy w zakresie usług IT.

Firmy outsourcingowe skupiające się na usługach IT są też skoncentrowane na stałym poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności, a także najlepiej orientują się w najnowszych technologiach dostępnych na rynku. Dzięki temu Twoja firma także zyskuje do nich dostęp, zachowując wsparcie informatyczne 24/7. Wszystko to przekłada się ostatecznie na zwiększenie efektywności i wydajności całego zespołu, gdy Twoi pracownicy mogą skupić się wyłącznie na wykonywaniu swoich obowiązków.

Zastanawiasz się, czy outsourcing IT sprawdzi się w Twojej firmie? Wybierz zakres usług, jakie Cię interesują, i skontaktuj się ze specjalistami z CONETSO. Dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb i zaproponujemy rozwiązania, które spełnią nawet najwyższe oczekiwania.